Мека алатка

Краток опис:

Брзо алатирање Со нарачки од повеќе од 100 делови, ќе ги разгледаме алатките за брзо вртење, вбризгување за пластика и леење за метали.Материјалите може да бидат пластика и метали.Можеме да направиме брзо алатирање за различни пластики со различна завршна обработка, како песок минирање, текстура, бојадисување, позлата и така натаму, во зависност од барањата на нашите клиенти.Што е брза алатка?Rapid Tooling е начин за поедноставување на структурата на мувлата за ниска цена и кратко време на доставување.Најчесто е ...


 • FOB Цена:САД $0,5 - 9.999 / парче
 • Мин. Количина на нарачка:100 Парче/парчиња
 • Способност за снабдување:10000 Парче/парчиња месечно
 • Детали за производот

  Ознаки на производи

  Брзо алатирање

  Со нарачки од повеќе од 100 делови, ќе ги разгледаме алатките за брзо вртење, вбризгувањето за пластика и леењето за метали.Материјалите може да бидат пластика и метали.Можеме да направиме брзо алатирање за различни пластики со различна завршна обработка, како песок минирање, текстура, бојадисување, позлата и така натаму, во зависност од барањата на нашите клиенти.

  Што е брза алатка?

  Rapid Tooling е начин за поедноставување на структурата на мувлата за ниска цена и кратко време на доставување.Најчесто се користи во полето на калапи со брзо вбризгување, врз основа на барањето за низок волумен.Nice Rapid произведува сопствена брза алатка од алуминиум 7075 (мувла може да се текстура) и претходно стврднат челик за алат P20, за да ги направи празнините, јадрото и плочите за исфрлање.Тие потоа се вградуваат во Master Unit Die (систем базиран на MUD) со стандардни компоненти за алати, со цел да се произведат делови кои се обликувани со инјектирање.

  Рапид Tooling наспроти конвенционален Tooling?

  Алуминиумскиот алат е многу погоден или прототипот на производство со мал обем, обезбедувајќи исплатливо решение со пократко време на носење од традиционалните производни алатки.За брзо алатирање, вообичаено можеме да бидеме 30-50% поевтини од целосното производство, со 40-60% намалување на времето на носење во споредба со традиционалните


 • Претходно:
 • Следно: